Pytania

Czy Jeżeli nie ukończyłam/łem kursu biblijnego tematycznego czy mogę wziąć udział w Kursie "Przegląd przez Księgi"?

Tak, Kurs Biblijny „Przegląd przez Księgi” nie wymaga ukończenie kursu tematycznego. Jest to inna forma poznania Pisma Świętego. Obydwa kursy nie są ze sobą powiązane. Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy chcą zgłębić Biblię księga po księdze. Kontekst kulturowy obejmuje szereg aspektów, takich jak zwyczaje, wierzenia, wartości i sytuacje polityczne, które wpłynęły na sposób, w jaki Biblia została napisana i zrozumiana w czasach biblijnych.

Jak Kurs biblijny odnosi się do kwestii kontekstu kulturowego i językowego?

Kurs biblijny zwraca uwagę na kontekst kulturowy i językowy w odniesieniu do zrozumienia i interpretacji tekstu biblijnego. Biblia została napisana w innej epoce i kulturze niż ta, w której żyjemy obecnie. Zrozumienie kontekstu kulturowego i językowego jest kluczowe dla właściwej interpretacji tekstu. Kontekst kulturowy obejmuje szereg aspektów, takich jak zwyczaje, wierzenia, wartości i sytuacje polityczne, które wpłynęły na sposób, w jaki Biblia została napisana i zrozumiana w czasach biblijnych.

Jacy mówcy pojawią się na Kursie?

Podczas kursu będziemy mogli słuchać min: Abp Grzegorz Ryś, bp Artur Ważny, Wit Chlondowski OFM, Stanisława Iżyk-Dekowska, Krzysztof Kralka SAC, Aleksander Bańka, Tomasz Nowak

Co Kurs Biblijny może dać osobom, które już studiują Teologię?

Kurs biblijny może być bardzo wartościowy dla studentów teologii, pomagając im w pogłębieniu wiedzy na temat Biblii, w rozwijaniu umiejętności egzegetycznych i przygotowaniu do pracy duszpasterskiej.

Czy po ukończonym kursie otrzymam certyfikat?

Tak, certyfikat otrzymają osoby, które podejdą i zaliczą egzamin sprawdzający wiedzę z treści na nim poruszanych w cyklu dwuletnim.

Do czego może posłużyć mi certyfikat ukończonego kursu?

Warto pamiętać, że kurs biblijny nie daje formalnego wykształcenia teologicznego. Certyfikat jest potwierdzeniem ukończenia kursu i zdobytej wiedzy. Może być pomocny w potwierdzeniu kwalifikacji i wiedzy osoby, która ukończyła taki kurs, a także może przyczynić się do promocji parafii / wspólnoty, budowania społeczności i wykorzystywania zdobytej wiedzy w pracy duszpasterskiej.

Do kiedy trwają zapisy?

Zapisy na edycję 2023/25 trwają do 26.08.2022 r. Aby dokonać zapisu przejdź do rejestracji.

Co, jeśli nie dam rady być na wszystkich zjazdach?

Nie jest to problemem, ponieważ każdy zjazd jest nagrywany i będziesz mógł odsłuchać go w dowolnym momencie. Jako uczestnik kursu otrzymasz pełny dostęp do wszystkich nagrań.

Nie mam środków, a chcę uczestniczyć w kursie. Czy mogę?

Jeśli chcesz wziąć udział w kursie, ale finanse są dla Ciebie przeszkodą – skontaktuj się z nami krótko opisując swoją sytuację ksiegi@kursbiblijny.pl Do każdej trudnej sytuacji finansowej podejdziemy indywidualnie.